Poniżej prezentujemy zbiorczy wykaz konkursów, w których mogą Państwo aplikować w lipcu w celu uzyskania środków na prowadzenie badań naukowych. Konkursy zostały podzielone ze względu na instytucję, która je organizuje. Przy każdym konkursie znajduje się link do artukułu ze szczegółowymi informacjami o zasadach naboru.
- Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
- Narodowe Centrum Nauki
- Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
- Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki
- Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
- European Research Council
- Wymiana bilateralna – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej prowadzi aktualnie trzy nabory w ramach bilateralnej wymiany naukowców. W ramach prowadzonych naborów możliwe jest zdobycie środków na wymianę naukowców z Francji oraz Czech. Termin składania wniosków uzależniony jest od kraju współpracy bilateralnej. Wnioski na wymianę naukowców należy składać:
- z Republiką Francuską do 3 lipca 2019 r. (przedłużony do 25 lipca 2019 r.)
- Wymiana bilateralna z Idniami – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej prowadzi nabór w ramach bilateralnej wymiany naukowców z Indiami. Celem naboru jest przede wszystkim wsparcie mobilności naukowców w realizacji projektów badawczych prowadzonych wspólnie przez partnerów z Polski i z Indii. Nabór wniosków trwa do 14 sierpnia 2019 r.
- Wymiana bilateralna z Ukrainą – Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej prowadzi nabór w ramach bilateralnej wymiany naukowców z Ukrainą. Celem naboru jest przede wszystkim wsparcie mobilności naukowców w realizacji projektów badawczych prowadzonych wspólnie przez partnerów z Polski i z Ukrainy. Nabór wniosków trwa do 23 września 2019 r.
Od dnia 17 czerwca 2019 r. do dnia 30 września 2019 r. trwa nabór w ramach konkursu na pojedyncze działanie naukowe MINIATURA 3.
Od 17 czerwca 2019 r. otwarty został nabór wniosków w konkursach MAESTRO 11, SONATA BIS 9, UWERTURA 4, GRIEG oraz IDEALAB. Nabór wniosków będzie trwał do 17 września 2019 r. (IDEALAB do 19 sierpnia 2019 r.) Pracowników naukowych i doktorantów UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 15 sierpnia 2019 r.
- MAESTRO 11 – na projekty badawcze dla doświadczonych naukowców mające na celu realizację pionierskich badań naukowych,w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy, i których efektem mogą być odkrycia naukowe;
- SONATA BIS 9 – na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego, realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy lub tytuł naukowy, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem;
- UWERTURA 4 – na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC;
- GRIEG – na wspólne polsko-norweskie projekty badawcze realizowane we wszystkich dziedzinach nauk (wg paneli NCN), ze szczególnym uwzględnieniem badań polarnych i badań z zakresu nauk społecznych;
- IDEALAB – na projekty badawcze realizowane wspólnie przez zespoły badawcze, składające się z co najmniej jednego partnera polskiego, pełniącego rolę lidera konsorcjum oraz co najmniej jednego partnera z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu.
- Alphorn – Narodowe Centrum Nauki uruchomiło nabór wniosków w ramach konkursu na polsko-szwajcarskiej projekty badawcze np. Alphorn. Nabór wniosków trwa do 1 października 2019 r. Pracowników UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 1 września 2019 r.
- MONOGRAFIE – Do 26 sierpnia 2019 r. trwa nabór prac w ramach Programu Monografie. Program realizowany jest przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i umożliwia wydanie wyłanianych w konkursie, oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Laureatom konkursu Fundacja zapewnia pokrycie kosztów wydania pracy w serii Monografie FNP.
- COPERNICUS 2020 – Fundacja na rzecz Nauki Polskiej wraz z niemieckim stowarzyszeniem Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) zapraszają do zgłaszania kandydatów do ósmego konkursu o nagrodę COPERNICUS dla wybitnych polskich i niemieckich naukowców. Nabór zgłoszeń trwa do 9 lipca 2019 r. Celem nagrody jest wyróżnienie wybitnych naukowców z Polski i Niemiec, którzy mają szczególne zasługi dla współpracy polsko-niemieckiej i mogą wykazać się wybitnym dorobkiem badawczym będącym rezultatem tej współpracy.
- STYPENDIUM IM. A. VON HUMBOLDTA – Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchamia dwudziesty trzeci konkurs o Polskie Honorowe Stypendium Naukowe im. Aleksandra von Humboldta, w ramach którego wybitni uczeni niemieccy – zaproszeni przez badaczy z Polski – mogą przyjechać do naszego kraju na kilkumiesięczne pobyty naukowe. Nabór zgłoszeń trwa do 30 września 2019 r.
- POLSKO-FRANCUSKA NAGRODA NAUKOWA IM. MARII SKŁODOWSKIEJ I PIERRE’A CURIE – Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji (MESRI) we Francji, we współpracy z Francuską Akademią Nauk, mają przyjemność ogłosić konkurs o Nagrodę Naukową im. Marii Skłodowskiej i Pierre’a Curie w ramach Polsko-Francuskiego Roku Nauki 2019. Nabór zgłoszeń trwa do 30 września 2019 r.
- Konkurs uproszczony i konkurs główny – Polsko-Niemiecka Fundacja na rzecz Nauki ogłosiła nabory wniosków w ramach konkursu uproszczonego (nabór wniosków do 2 grudnia 2019 r.) oraz konkursu głównego (nabór wniosków do 31 października 2019 r.) We wszystkich konkursach Pracowników UKSW obowiązuje termin składania wniosków na miesiąc przed terminem PNFN.
- Obronność państwa – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju poinformowało, że w dniach od 6 czerwca 2019 r. do 22 lipca 2019 r. godz. 16:00 będzie trwał nabór wniosków w ramach Konkursu nr 10/2019 Runda 1 na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Pracowników UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków 15 lipca 2019 r.
- ERC Synergy Grant 2020 – Komisja Europejska uruchomiła nabór wniosków w ramach konkursu ERC Synergy Grant 2020. Z wnioskami do konkursu może zgłaszać się od 2 do 4 głównych badaczy, którzy planują zrealizować przełomowy projekt badawczy, który przyczyni się do rozwoju nauki. Termin składania wniosków upływa 5 listopada 2019 r. Budżet konkursu wynosi 350 mln euro.
- ERC Starting Grant 2020 – Komisja Europejska uruchomiła nabór wniosków w ramach konkursu ERC Starting Grant 2020. Konkurs adresowany jest do osób, które są od 2 do 7 lat po uzyskaniu stopnia doktora i mają pomysł na przełomowe i pionierskie badania, które będą poszerzać granice dotychczasowej wiedzy. Termin składania wniosków upływa 16 października 2019 r. Budżet konkursu wynosi 677 mln euro.
03 listopada 2022