Konkursy krajowe:
- Narodowe Centrum Nauki
- Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
- Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
- Stypendia dla doktorantów studiów literaturoznawczych
- Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego
Konkursy zagraniczne:
KONKURSY KRAJOWE
W dniu 4 maja 2017 r. uruchomiony został nabór wniosków w ramach konkursu MINIATURA 1. Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym do dnia 31 grudnia 2017 r.
Zachęcamy także do zapoznania się z harmonogramem naboru wniosków w NCN w 2016 r. i 2017 r.
Od 15 września 2017 r. otwarty został nabór wniosków w konkursach OPUS 14, PRELUDIUM 14 i DAINA 1. Nabór wniosków będzie trwał do 15 grudnia 2017 r. Pracowników naukowych i doktorantów UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 15 listopada 2017 r.
- OPUS 14 – na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów.
- PRELUDIUM 14 – na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową nieposiadające stopnia naukowego doktora.
- DAINA 1 – na projekty realizowane we wspólpracy polsko-litewskiej
- DIALOG – Celem programu jest wsparcie działań służących budowaniu współpracy i trwałych relacji między podmiotami działającymi w obszarze nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym do 30 czerwca 2019 r. W celu złożenia wniosku prosimy o kontakt z Biurem ds. Badań Naukowych.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
- Diamentowy Grant – Grant. W ramach tego programu osoby po ukończeniu studiów pierwszego stopnia lub trzeciego roku jednolitych studiów magisterskich mogą otrzymać do 220 tys. zł na prowadzenie własnych badań naukowych. Termin składania wniosków upływa 15 stycznia 2018 r. Wewnętrzny termin składania wniosków na Uczelni upływa 5 stycznia 2018 r.
- MONOGRAFIE – Do 8 stycznia 2018 r. trwa nabór prac w ramach Programu Monografie. Program realizowany jest przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i umożliwia wydanie wyłanianych w konkursie, oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Laureatom konkursu Fundacja zapewnia pokrycie kosztów wydania pracy w serii Monografie FNP.
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomiła nabór w ramach kolejnej edycji konkursów Team, Team-Tech, Team-Tech Core Facility, Team-Tech Core Facility Plus. Nabór wniosków będzie trwał 15 stycznia 2018 r. Pracowników UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 6 stycznia 2018 r.
- TEAM – Celem programu jest rozwój kadr sektora B+R i wsparcie projektów zespołowych prowadzonych przez wybitnych uczonych z całego świata (niezależnie od ich narodowości) w jednostkach naukowych lub przedsiębiorstwach w Polsce, pracujących w najbardziej innowacyjnych obszarach, z udziałem partnera zagranicznego. Strona internetowa programu
- TEAM-TECH – Celem programu jest rozwój kadr sektora B+R w projektach zespołowych prowadzonych przez uczonych (niezależnie od narodowości) posiadających wybitne doświadczenie we wdrażaniu wyników prac badawczych do praktyki gospodarczej, bądź w realizowaniu usług badawczych czy obsłudze urządzeń badawczych na rzecz odbiorców biznesowych. Strona internetowa programu
- TEAM-TECH Core Facility, TEAM-TECH Core Facility Plus – Celem programu jest jfinansowanie zespołów badawczych prowadzonych przez uczonych realizujących projekty B+R związane z powstawaniem, rozwojem i wprowadzeniem na rynek usług badawczych na rzecz odbiorców biznesowych lub innych odbiorców w tym również innych jednostek naukowo-badawczych. Strona internetowa programu Core Facility i Core Facility Plus
- Fundacja Imienia Maurycego Mochnackiego prowadzi nabór wniosków w ramach konkursu Stypendium im. Anny Stadnickiej na rok akademicki 2017/2018. Konkurs adresowany jest do wyróżniających się doktorantów studiów literaturoznawczych z wszczętym przewodem doktorskim, których przygotowywana rozprawa naukowa dotyczy istotnych tematów z historii literatury i kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem XIX i XX wieku. Nabór wniosków trwa do 20 listopada 2017 r. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej – kliknij!
- Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego zaprasza do współpracy uczonych, zainteresowanych przygotowaniem nowych prac poświęconych polskiemu doświadczeniu konfrontacji z dwoma totalitaryzmami w XX wieku. Termin naboru zgłoszeń do udziału w projekcie upływa 31 grudnia 2017 r. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej – kliknij!
KONKURSY ZAGRANICZNE
GRANTY WYSZEHRADZKIE (d. małe i standardowe granty)
TEMATYKA
- Wspieranie współpracy naukowej (badania, konferencje, publikacje) między Polską, Czechami, Węgrami i Słowacją.
- Wymagany udział instytucji naukowych minimum z 3 krajów Grupy Wyszehradzkiej.
FINANSOWANIE
- 100% kosztów projektu, zalecany wkład własny własny (akceptowany wkład rzeczowy)
CZAS TRWANIA
- Długość projektów: maksymalnie 12 miesięcy.
TERMINY
- Składanie wniosków: 1 grudnia 2017
STRONA
http://visegradfund.org/grants/
EqUIP
- Equip – Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór w ramach międzynarodowego konkursu na projekty z zakresu nauk humanistycznych i społecznych we współpracy z Indiami pt. „Sustainability, equity, wellbeing and cultural connections”. Nabór wniosków trwa do 30 listopada 2017 r. Pracowników UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do dnia 15 listopada 2017 r.
DAINA
- DAINA 1 – konkurs na zadania badawcze realizowane przez polskie zespoły naukowe w ramach polsko-litewskich projektów badawczych. Nabór wniosków będzie trwał do 15 grudnia 2017 r. Pracowników naukowych i doktorantów UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 15 listopada 2017 r
BiodivERsA
Narodowe Centrum Nauki wraz z konsorcjum BiodivERsA oraz siecią Belmont Forum otworzyło nabór wniosków w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu bioróżnorodności i ekosystemu pt. “Scenarios of Biodiversity and Ecosystem Services”. Nabór wniosków trwa do 1 grudnia 2017 r.
Konkurs obejmuje następujące tematy:
- Development and application of scenarios of biodiversity and ecosystem services across spatial scales of relevance to multiple types of decisions,
- Consideration of multiple dimensions of biodiversity and ecosystem services in biodiversity scenarios.