Konkursy krajowe:
- Badania statutowe
- Narodowe Centrum Nauki
- Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
- Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
- Popularyzator nauki
- Stypendia dla doktorantów studiów literaturoznawczych
Konkursy zagraniczne:
KONKURSY KRAJOWE
Do dnia 20 października 2017 r. prowadzony jest nabór wniosków w ramach projektów badawczych finansowanych ze środków na działalność statutową. Wnioski przyjmowane są w Biurze ds. Badań Naukowych – Łącznik ul. Dewajtis 5, pokoje 501 i 502 w godzinach pracy biura. wnioski na badania statutowe mogą składać osoby, które rozpoczynają pracę lub studia doktoranckie na UKSW w październiku roku (2017 r.) poprzedzającego rok przyznania dotacji (2018 r.).
Poniżej znajdą Państwo formularze, które po wypełnieniu należy składać w BBN.
Wniosków nie mogą składać osoby, które były pracownikami lub doktorantami UKSW przed rozpoczęciem roku akademickiego 2017/2018.
Wnioski można składać tylko na formularzach stanowiących załączniki do Zarządzenia nr 16/2017. Prosimy nie wprowadzać do wniosków dodatkowych pól oraz nie usuwać istniejących (nawet, jeżeli pozostają puste). Prosimy także o składanie wniosków ze wszystkimi wymaganymi podpisami.
Treść zarządzenia oraz jego załączników mogą Państwo przeczytać, klikając w zamieszczone poniżej odnośniki.
- Zarządzenie Nr 16/2017 Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zasad wnioskowania i rozliczania projektów badawczych finansowanych z dotacji na utrzymanie potencjału badawczego oraz z dotacji na działalność polegającą na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich.
- Wniosek na utrzymanie potencjału badawczego na rok… (Załącznik 1)
- Wniosek o przyznanie dofinansowania na współpracę naukową z zagranicą w ramach dotacji na utrzymanie potencjału badawczego na rok ….. (Załącznik 2)
- Wniosek o dofinansowanie konferencji naukowej w ramach dotacji na utrzymanie potencjału badawczego/dotacji dla młodych naukowców (Załącznik 3)
- Wniosek o dofinansowanie publikacji naukowej w ramach dotacji na utrzymanie potencjału badawczego/dotacji dla młodych naukowców (Załącznik 4)
- Wniosek o dofinansowanie czasopisma naukowego w ramach dotacji na utrzymanie potencjału badawczego/dotacji dla młodych naukowców (Załącznik 5)
- Wniosek na rok …. o przyznanie dofinansowania na działalność polegającą na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich (Załącznik 6)
W dniu 4 maja 2017 r. uruchomiony został nabór wniosków w ramach konkursu MINIATURA 1. Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym do dnia 31 grudnia 2017 r.
Zachęcamy także do zapoznania się z harmonogramem naboru wniosków w NCN w 2016 r. i 2017 r.
Od 15 września 2017 r. otwarty został nabór wniosków w konkursach OPUS 14, PRELUDIUM 14 i DAINA 1. Nabór wniosków będzie trwał do 15 grudnia 2017 r. Pracowników naukowych i doktorantów UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 15 listopada 2017 r.
- OPUS 14 – na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów.
- PRELUDIUM 14 – na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową nieposiadające stopnia naukowego doktora.
- DIALOG – Celem programu jest wsparcie działań służących budowaniu współpracy i trwałych relacji między podmiotami działającymi w obszarze nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym do 30 czerwca 2019 r. W celu złożenia wniosku prosimy o kontakt z Biurem ds. Badań Naukowych.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działalność Upowszechniająca Naukę 2018 – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło nabór wniosków w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę na 2018 r. Nabór wniosków trwa do 31 października 2017 r. Pracowników UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 15 października 2017 r.
W ramach naboru możliwe jest pozyskanie środków na realizację następujących celów:
- promowanie rozwiązań innowacyjnych wykorzystujących wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych w ramach targów, wystaw i ekspozycji w kraju lub za granicą;
- upowszechnianie informacji naukowych i naukowo-technicznych w ramach krajowych lub międzynarodowych konferencji naukowych;
- udział zagranicznych recenzentów w ocenie publikacji;
- udział zagranicznych naukowców w składzie rady naukowej czasopisma;
- stworzenie anglojęzycznych wersji wydawanych publikacji;
- digitalizację publikacji i monografii naukowych w celu zapewnienia otwartego dostępu do nich przez sieć Internet;
- wdrożenie procedur zabezpieczających oryginalność publikacji naukowych.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Szlakami Polski Niepodległej – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomiło nabór wniosków w ramach konkursu Szlakami Polski Niepodległej. Nabór wniosków trwa do 10 października 2017 r.
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej w dniu 1 sierpnia 2017 r. otworzyła nabór wniosków w ramach konkursów First Team, Homing oraz Powroty. Nabór wniosków będzie trwał do 2 października 2017 r.
- FIRST TEAM – Celem programu jest rozwój kadr sektora B+R, wsparcie pierwszych zespołów badawczych prowadzonych przez młodych doktorów z całego świata (niezależnie od ich narodowości) i zachęcenie do powrotu do kraju wybitnych naukowców polskiego pochodzenia na wczesnych etapach ich kariery naukowej lub osób mających przerwę w pracy badawczej. Wsparcie w ramach programu będzie udzielane zespołom prowadzącym badania w jednostkach naukowych lub przedsiębiorstwach w Polsce, pracujących w najbardziej innowacyjnych obszarach i posiadających partnera naukowego. Strona internetowa programu
- HOMING – Celem programu jest rozwój kadr sektora B+R w ramach finansowania przełomowych projektów o charakterze staży podoktorskich realizowanych przez młodych doktorów z całego świata (niezależnie od ich narodowości), ze szczególnym uwzględnieniem powrotów do kraju wybitnych naukowców polskiego pochodzenia, w jednostkach naukowych lub przedsiębiorstwach w Polsce, pracujących w najbardziej innowacyjnych obszarach, z udziałem partnera naukowego. Strona internetowa programu
- POWROTY – Celem programu jest rozwój kadr sektora B+R w ramach finansowania innowacyjnych projektów o charakterze staży podoktorskich realizowanych przez młodych doktorów z całego świata (niezależnie od ich narodowości), powracających do pracy naukowej po przerwie w pracach B+R, w jednostkach naukowych lub przedsiębiorstwach w Polsce, pracujących w najbardziej innowacyjnych obszarach, z udziałem partnera naukowego. Strona internetowa programu
Od 15 września 2017 r. do 31 października 2017 r. trwa także nabór wniosków w ramach konkursu na stypendia START 2018. Zgodnie z założeniami program START skierowany jest do młodych, stojących u progu kariery badaczy, którzy już mogą wykazać się sukcesami w swojej dziedzinie nauki. Stypendia stanowią dowód uznania dla dotychczasowych osiągnięć naukowych młodych uczonych i są dla nich zachętą do dalszego rozwoju poprzez umożliwienie im pełnego poświęcenia się pracy badawczej. Strona internetowa programu.
Do 8 stycznia 2018 r. trwa nabór prac w ramach Programu Monografie. Program realizowany jest przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i umożliwia wydanie wyłanianych w konkursie, oryginalnych i wcześniej niepublikowanych prac z zakresu nauk humanistycznych i społecznych. Laureatom konkursu Fundacja zapewnia pokrycie kosztów wydania pracy w serii Monografie FNP.
- Serwis Nauka w Polsce wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego uruchomił nabór wniosków w ramach 13. edycji konkursu Popularyzator nauki. W konkursie nagradzane są osoby, zespoły i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Nabór zgłoszeń trwa do 15 października 2017 r. Szczegółowe informacje o konkursie mogą znaleźć Państwo na stronie internetowej serwisu Nauka w Polsce.
- Fundacja Imienia Maurycego Mochnackiego prowadzi nabór wniosków w ramach konkursu Stypendium im. Anny Stadnickiej na rok akademicki 2017/2018. Konkurs adresowany jest do wyróżniających się doktorantów studiów literaturoznawczych z wszczętym przewodem doktorskim, których przygotowywana rozprawa naukowa dotyczy istotnych tematów z historii literatury i kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem XIX i XX wieku. Nabór wniosków trwa do 20 listopada 2017 r. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej – kliknij!
KONKURSY ZAGRANICZNE
GRANTY WYSZEHRADZKIE (d. małe i standardowe granty)
TEMATYKA
- Wspieranie współpracy naukowej (badania, konferencje, publikacje) między Polską, Czechami, Węgrami i Słowacją.
- Wymagany udział instytucji naukowych minimum z 3 krajów Grupy Wyszehradzkiej.
FINANSOWANIE
- 100% kosztów projektu, zalecany wkład własny własny (akceptowany wkład rzeczowy)
CZAS TRWANIA
- Długość projektów: maksymalnie 12 miesięcy.
TERMINY
- Składanie wniosków: 1 grudnia 2017
STRONA
http://visegradfund.org/grants/
HERA
- W Narodowym Centrum Nauki do dnia 24 października 2017 r. również nabór wniosków wstępnych w ramach programu HERA Public Spaces: Culture and Integration in Europe. Pracowników UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 10 października
EqUIP
- Equip – Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór w ramach międzynarodowego konkursu na projekty z zakresu nauk humanistycznych i społecznych we współpracy z Indiami pt. „Sustainability, equity, wellbeing and cultural connections”. Nabór wniosków trwa do 30 listopada 2017 r. Pracowników UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do dnia 15 listopada 2017 r.
DAINA
- DAINA 1 – konkurs na zadania badawcze realizowane przez polskie zespoły naukowe w ramach polsko-litewskich projektów badawczych. Nabór wniosków będzie trwał do 15 grudnia 2017 r. Pracowników naukowych i doktorantów UKSW obowiązuje wewnętrzny termin składania wniosków do 15 listopada 2017 r
BiodivERsA
Narodowe Centrum Nauki wraz z konsorcjum BiodivERsA oraz siecią Belmont Forum otworzyło nabór wniosków w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu bioróżnorodności i ekosystemu pt. “Scenarios of Biodiversity and Ecosystem Services”. Nabór wniosków trwa do 1 grudnia 2017 r.
Konkurs obejmuje następujące tematy:
- Development and application of scenarios of biodiversity and ecosystem services across spatial scales of relevance to multiple types of decisions,
- Consideration of multiple dimensions of biodiversity and ecosystem services in biodiversity scenarios.